Breaking News

Întâlnirea comitetelor de tineret din Arhiepiscopia Târgoviștei

Mar 20, 2014

La Centrul Social Filantropic al Arhiepiscopiei Târgoviștei, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit NIFON, miercuri, 19 martie 2014, s-a desfășurat întâlnirea Comitetelor de tineret din Arhiepiscopia Târgoviștei. Ea a avut mai multe obiective, dintre care amintim de׃ prezentarea Centrului și a instituțiilor ce funcționează aici, prezentarea proiectului Incluziune socială pentru tinerii defavorizați-tinerii defavorizați sprijină cultura urbană, amănunte referitoare la participarea tinerilor din Eparhia noastră la Reuniunea Tinerilor Ortodocși de la Baia Mare din data de 3-6 septembrie a.c., prezentarea propunerilor misionare formulate de Comunitatea ecumenică Taize din Franța, proiecte derulate de Comitetele de tineri din parohii în ultima perioadă și proiectele parohiale pascale din acest an.

Amintim că aceste comitete de tineri de la parohii au fost înființate începând cu anul 2009, la inițiativa Înaltpreasfinției Sale, în parohiile din cele 5 protoierii ale Eparhiei noastre.

 

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIŞTEI

Actualitate, Local

Despre autor

Informatie in curs de actualizare