Noapte
Zi
22 July 2013
1 min read

Gabriel Plăiaşu a fost demis de la şefia OPSPI

Ministrul Economiei l-a demis pe liberalul dâmboviţean Gabriel Plăiaşu din funcţia de şef al Oficiului pentru Participaţiile Statului şi Privatizare în Industrie (SPSPI). Fostul deputat de Fieni fusese numit în această funcţie pe 12 iulie 2013, tot de Varujan Vosganian , deşi fusese declarat incompatibil şi a pierdut procesul cu ANI în aprilie 2013. Prin sentinţă definitivă a Înaltei Curţi de Casaţie, Plăiaşu nu mai poate ocupa niciun fel de funcţie publică timp de trei ani.

În ultimile şapte luni, Plăiaşu a fost adjunct al şefului OPSPI, fiind primul demnitar care a pierdut procesul cu ANI şi, în ciuda sentinţei, a rămas încă trei luni în funcţie publică

Publicitate

DBM EXPERTPARCHET, SERVICII PREMIUM PENTRU PARCHETUL TĂU


DBM EXPERTPARCHET vă oferă cele mai bune soluții pentru montarea și întreținerea oricărui tip de parchet. Profesioniștii DBM EXPERT PARCHET oferă numeroase servicii, de la rașchetare montaj, recondiționare parchet, întreținere , lăcuire până la chituire. Îi puteți găsi la numărul de telefon 0723.479.488 pentru o ofertă personalizată.

Companie de tehnologie specializată în soluții de dezvoltare software.

Contact: cybersmartsoft@yahoo.com

Articolul Anterior

Târgovişte – Raed Arafat a inaugurat dispeceratul integrat al ISU Dâmboviţa şi al Serviciului de Ambulanţă Judeţean

Articolul Urmator

Utilizarea zilierilor, o variantă preferată de mulţi angajatori

Ultimele Articole

Mergisus

Nu ratați

PNL îi cere lui Adrian Țuțuianu să-ți ceară scuze pentru jignirile aduse liberalilor

„Comitetul Judeţean Executiv al PNL Dâmboviţa a luat decizia ca

Inspectoratul de Poliţie Judeţean Dâmboviţa a distribuit pliante, pentru prevenirea fenomenului de braconaj.

În contextul evenimentelor înregistrate în cursul acestei luni, în partea