Noapte
Zi
22 September 2013
1 min read

Maria Diculescu, va fi viceprimar al Târgoviştei!

De mai multă vreme se poartă discuţii referitor la ocuparea postului de viceprimar al Târgoviştei, în condiţiile în care Ioan Ţuţuianu ar renunţa la această funcţie. Reamintim cititorilor că acesta vizează o funcţie de conducere în cadrul Companiei de Apă. La un moment dat, o variantă a fost consilierul local PSD – Eugen Pătraşcu. Se pare însă că acesta din urmă, la negocierile purtate la finalul săptămânii trecute între PSD-PDL, nu a fost agreat. Aşadar, persoana agreată atât de putere, cât şi de opoziţie, este Maria Diculescu, consilier local PSD, care a mai deţinut această funcţie pe vremea când, la condcerea primăriei Târgovişte se afla Iulian Furcoiu. Chiar dacă Ioan Ţuţuianu va deţine o funcţie de conducere în cadrul Companiei de Apă, aceasta nu va fi în incompatibilitate cu calitatea de consilier local. Deci, Ioan Ţuţuianu rămâne consilier municipal în cadrul Consiliului Local Târgovişte.

 

Publicitate

DBM EXPERTPARCHET, SERVICII PREMIUM PENTRU PARCHETUL TĂU


DBM EXPERTPARCHET vă oferă cele mai bune soluții pentru montarea și întreținerea oricărui tip de parchet. Profesioniștii DBM EXPERT PARCHET oferă numeroase servicii, de la rașchetare montaj, recondiționare parchet, întreținere , lăcuire până la chituire. Îi puteți găsi la numărul de telefon 0723.479.488 pentru o ofertă personalizată.

Articolul Anterior

Târgul săptămânal de produse tradiţionale, la prima ediţie

Articolul Urmator

Vârfuri – Două persoane, atacate de un urs

Ultimele Articole

ATENȚIE ȘOFERI! DN 7 în vizorul polițiștilor!

Astăzi, 18 aprilie a.c., în intervalul orar 14:00–18:00, polițiștii Serviciului Rutier și ai formațiunilor rutiere din cadrul Inspectoratului de Poliție Județean Dâmbovița, vor participa cu efective mărite la o acțiune de tip
Mergisus

Nu ratați

TÂRGOVIȘTE: De mâine, autobuze 100% electrice vor circula pe mai multe trasee din municipiu și zona periurbană

Municipiul Târgoviște marchează un pas major în modernizarea transportului public

Sen. Titus Corlățean „Partidul nu mai are o viață politică democratică. Este o entitate economică”

Senatorul și fostul ministru de Externe renunță la candidatura pentru