Noapte
Zi
9 December 2013
1 min read

Aluminiu, în valoare de 60.000 de lei, sustras de trei persoane

Poliţiştii din cadrul Poliţiei Municipiului Târgovişte au probat activitatea infracţională a trei persoane, cu vârste cuprinse între 31 şi 45 de ani, suspectate de săvârşirea infracţiunii de furt calificat.

În sarcina acestora, s-a reţinut că în perioada 09 -17 octombrie au pătruns, fără drept, în incinta unei societăţi comerciale, situată în municipiul Târgovişte, de unde au sustras mai multe componente din cupru.

Prejudiciul cauzat este aproximat la 60.000 de lei.

Cei trei bărbaţi au fost reţinuţi pe bază de ordonanţă pentru 24 de ore, urmând să fie prezenţaţi instanţei de judecată cu propunere de arestare preventivă.

Publicitate

DBM EXPERTPARCHET, SERVICII PREMIUM PENTRU PARCHETUL TĂU


DBM EXPERTPARCHET vă oferă cele mai bune soluții pentru montarea și întreținerea oricărui tip de parchet. Profesioniștii DBM EXPERT PARCHET oferă numeroase servicii, de la rașchetare montaj, recondiționare parchet, întreținere , lăcuire până la chituire. Îi puteți găsi la numărul de telefon 0723.479.488 pentru o ofertă personalizată.

Articolul Anterior

Moş Nicolae, darnic cu elevii din Titu

Articolul Urmator

PDL-iştii dâmboviţeni l-au preferat pe Cătălin Predoiu

Ultimele Articole

Dâmbovițeni reținuți pentru proxenetism

*5 PERSOANE CERCETATE PENTRU CONSTITUIREA UNUI GRUP INFRACȚIONAL ORGANIZAT, TRAFIC DE PERSOANE ȘI PROXENETISM* Polițiștii Serviciului de Combatere a Criminalității Organizate Dâmbovița, împreună cu procurorii Direcției de Investigare a Infracțiunilor de Criminalitate
Mergisus

Nu ratați

Surprins de poliţiştii dâmboviţeni în timp ce transporta ilegal 11 kilograme de tutun

Astăzi, 30 aprilie a.c., poliţiştii de ordine publică din cadrul