Noapte
Zi
28 January 2016
1 min read

Noaptea minții în dialogul autorităților!
Apa de la Pucioasa este bună de băut….,dar nu e bună pentru populație!(VIDEO)

Dialog cu scântei între directorul Companiei de Apă, Alexandru Oprea și directorul DSP Dâmbovița, Liviu Stoica, în cadrul conferinței de presă de la Instituția Prefectului Dâmbovița, privind problema infestării apei de la Pucioasa și localitățile din jur.
Oprea s-a arătat destul de supărat din pricina faptului că atâta timp cât analizele arată că apa furnizată, care ajunge la consumator este conformă din punct de vedere al tuturor normelor prevăzute de lege, unitatea pe care o conduce nu mai are resursele financiare necesare să furnizeze apă cu cisternă, ba chiar, de două zile nu a primit nici un fel de ajutor, nici de la primărie, nici de la ISU.
Pe de altă parte, directorul Direcției Sanitare Publice Dâmbovița consideră că apa nu poate fi consumată ca fiind potabilă pentru menaj din pricina concentrației crescute de clor, care nu este în parametrii, iar în urma verificărilor, specialiștii consideră că trebuie încă păstrate anumite restricții la consumatori.

Publicitate

DBM EXPERTPARCHET, SERVICII PREMIUM PENTRU PARCHETUL TĂU


DBM EXPERTPARCHET vă oferă cele mai bune soluții pentru montarea și întreținerea oricărui tip de parchet. Profesioniștii DBM EXPERT PARCHET oferă numeroase servicii, de la rașchetare montaj, recondiționare parchet, întreținere , lăcuire până la chituire. Îi puteți găsi la numărul de telefon 0723.479.488 pentru o ofertă personalizată.

Companie de tehnologie specializată în soluții de dezvoltare software.

Contact: cybersmartsoft@yahoo.com

Articolul Anterior

Pucioasa, în continuare, fără apă potabilă!

Articolul Urmator

Biblioteca I.H. Rădulescu organizează “Caraligiana”!
VEZI AICI PROGRAMUL MANIFESTĂRILOR!

Ultimele Articole

Prinși la furat de lemne în pădure, la Bucșani

Weekend-ul trecut, în urma desfășurării unei acțiuni pe linia prevenirii și combaterii delictelor silvice, jandarmii dâmbovițeni au depistat mai multe persoane cu atelajele hipo încărcate cu material lemnos în zona împădurită din
Mergisus

Nu ratați