Noapte
Zi
31 January 2020
1 min read

MORENI: S-a reluat furnizarea apei potabile

Compania de Apă Tărgoviște-Dâmbovită informează cetățenii că s-au finalizat lucrările de remediere ale avariei conductei principale de distribuţie a apei potabile din municipiul Moreni. La ora 16:00 s-a început umplerea sistemului de distribuţie a apei şi preconizăm că până la orele 19.00 – 20.00  va fi presurizata reţeaua în tot municipiul Moreni, inclusiv cartier Schela Mare.

Se recomandă a nu se folosi apa în scop potabil imediat după pornire, până la limpezire. Preventiv, până la primirea buletinului de analize microbiologice (cca. 72 ore) vă recomandăm să fierbeţi apa utilizată în scop potabil timp de 10 minute.

Publicitate

DBM EXPERTPARCHET, SERVICII PREMIUM PENTRU PARCHETUL TĂU


DBM EXPERTPARCHET vă oferă cele mai bune soluții pentru montarea și întreținerea oricărui tip de parchet. Profesioniștii DBM EXPERT PARCHET oferă numeroase servicii, de la rașchetare montaj, recondiționare parchet, întreținere , lăcuire până la chituire. Îi puteți găsi la numărul de telefon 0723.479.488 pentru o ofertă personalizată.

Articolul Anterior

PSD Dâmbovița: susține moțiunea de cenzură împotriva Guvernului 

Articolul Urmator

Două căprioare au fost omorâte pe drumurile publice din județul Dâmbovița

Ultimele Articole

Mergisus

Nu ratați

CJD, sprijin financiar pentru 25 de asociații și organizații nonprofit

În acestă dimineață, Consiliul Județean Dâmbovița a alocat sprijin financiar

Femeia de azi, lider de succes

Profesionalismul și succesul au fost în acestă după amiază cuvintele