Noapte
Zi
10 April 2020
1 min read

Simulările pentru Examenele Naționale și Bacalaureat se suspendă

Conform Ordinului de Ministru al Educației, publicat astăzi în Monitorul Oficial al României, organizarea și desfășurarea simulărilor pentru Examenele Naționale, pentru elevii claselor a II-a, a IV-a și a VI-a,  și pentru Bacalaureat, se suspendă.

Conform Ministerului Educației și Cercetării, în funcţie de data la care se vor relua cursurile, probele scrise ale Evaluării Naţionale şi examenului de bacalaureat ar putea fi organizate în luna iulie, iar programa de examen nu va cuprinde materia aferentă semestrului al II-lea. Sesiunea specială a examenului de bacalaureat pentru olimpici va fi anulată.

Măsurile au fost luate în contextul pandemiei de COVID 19.

Publicitate

DBM EXPERTPARCHET, SERVICII PREMIUM PENTRU PARCHETUL TĂU


DBM EXPERTPARCHET vă oferă cele mai bune soluții pentru montarea și întreținerea oricărui tip de parchet. Profesioniștii DBM EXPERT PARCHET oferă numeroase servicii, de la rașchetare montaj, recondiționare parchet, întreținere , lăcuire până la chituire. Îi puteți găsi la numărul de telefon 0723.479.488 pentru o ofertă personalizată.

Articolul Anterior

Ce se întâmplă cu majorarea pensiilor și alocațiilor

Articolul Urmator

PSD a lansat platforma online http://www.alaturidetine.ro./

Ultimele Articole

Mergisus

Nu ratați

CJD, sprijin financiar pentru 25 de asociații și organizații nonprofit

În acestă dimineață, Consiliul Județean Dâmbovița a alocat sprijin financiar

Femeia de azi, lider de succes

Profesionalismul și succesul au fost în acestă după amiază cuvintele