Noapte
Zi
26 June 2020
1 min read

TÂRGOVIȘTE: 30 iunie, data limită de acordare a bonificației de 10% pentru plata taxelor și impozitelor locale

Primăria Municipiului Târgoviște aduce la cunoștința contribuabililor că 30 iunie este data limită de plată a impozitelor și taxelor locale, aferente semestrului I al anului fiscal 2020.  După această dată, se vor calcula majorări de întârziere în cuantum de 1% pe lună, până la data plății.

Pentru contribuabilii care achită impozitele pe clădiri, terenuri, mijloace de transport sau taxă de habitat, pentru intregul an, până la 30 iunie inclusiv, se acordă o bonificație de 10%.

Impozitele și taxele locale se pot achita la ghișeele instituției în numerar sau cu cardul bancar, prin ordin de plată, mandat poștal sau prin internet, la adresa –  www.ghiseul.ro

Programul de încasări la ghișeele Serviciului de Impozite și Taxe Locale din str. Poet Grigore Alexandrescu, bl. E4, parter este:

– Luni, Marți, Miercuri, Vineri:  08.00 – 16.30

– Joi:  08.00 – 18.30

Programul de încasări la ghișeele Serviciului de Impozite și Taxe Locale din str. Poet Grigore Alexandrescu, bl. E4, parter este:

– Luni, Miercuri, Joi, Vineri:  08.00 – 16.30

– Marți 08.00 – 18.30

Publicitate

DBM EXPERTPARCHET, SERVICII PREMIUM PENTRU PARCHETUL TĂU


DBM EXPERTPARCHET vă oferă cele mai bune soluții pentru montarea și întreținerea oricărui tip de parchet. Profesioniștii DBM EXPERT PARCHET oferă numeroase servicii, de la rașchetare montaj, recondiționare parchet, întreținere , lăcuire până la chituire. Îi puteți găsi la numărul de telefon 0723.479.488 pentru o ofertă personalizată.

Companie de tehnologie specializată în soluții de dezvoltare software.

Contact: cybersmartsoft@yahoo.com

Articolul Anterior

Au început lucrările de asfaltare pe DJ 714, Pucheni-Cabana Căprioru

Articolul Urmator

Accident grav pe DN 71. O persoană a decedat, alta este grav rănită

Ultimele Articole

TITU: S-a redeschis Piața 1 Mai

După două săptămâni în care primăria Titu a desfășurat numeroase activități de renovare și reamenajare, Piața 1 Mai a fost redeschisă comercianților astfel încât aceștia să-și poată desfășura activitatea într-un mediu curat
Mergisus

Nu ratați

CJD, sprijin financiar pentru 25 de asociații și organizații nonprofit

În acestă dimineață, Consiliul Județean Dâmbovița a alocat sprijin financiar

Femeia de azi, lider de succes

Profesionalismul și succesul au fost în acestă după amiază cuvintele