Noapte
Zi
1 August 2024
1 min read

(VIDEO) Premierul Marcel Ciolacu, sprijin constant pentru construcția centurilor orașelor Pucioasa și Fieni! Au fost aprobați indicatorii tehnico-economici

Centura orașelor Pucioasa și Fieni, o investiție uriașă pentru județul Dâmbovița, nu ar fi putut ajunge la etapa licitației publice de proiectare și execuție fără sprijinul premierului României, Marcel Ciolacu, și al ministrului Transporturilor, Sorin Grindeanu.

Astăzi, în ședința Guvernului României, a fost aprobată Hotărârea de Guvern referitoare la construirea centurii celor două orașe. Această investiție, care se ridică la 138.000.000 de euro, va avea un impact semnificativ pentru întreaga zonă din punct de vedere socio-economic.

Construirea centurii va ușura transportul de mărfuri și persoane și va deschide Valea Ialomiței pentru investitori. Mediul privat va beneficia de o infrastructură rutieră modernă și rapidă, fapt care va contribui la dezvoltarea de noi afaceri în zonă.

De asemenea, se vor crea locuri de muncă și, totodată, vom asista la o dezvoltare urbanistică a întregii zone, eliminând în același timp traficul greu din localitățile de pe traseul centurii.

Mulțumim, încă o dată, premierului României, Marcel Ciolacu, și ministrului Transporturilor, Sorin Grindeanu, pentru sprijinul acordat acestui proiect de o importanță majoră pentru județul Dâmbovița.- transmite Consiliul Județean Dâmbovița.

Publicitate

DBM EXPERTPARCHET, SERVICII PREMIUM PENTRU PARCHETUL TĂU


DBM EXPERTPARCHET vă oferă cele mai bune soluții pentru montarea și întreținerea oricărui tip de parchet. Profesioniștii DBM EXPERT PARCHET oferă numeroase servicii, de la rașchetare montaj, recondiționare parchet, întreținere , lăcuire până la chituire. Îi puteți găsi la numărul de telefon 0723.479.488 pentru o ofertă personalizată.

Companie de tehnologie specializată în soluții de dezvoltare software.

Contact: cybersmartsoft@yahoo.com

Articolul Anterior

Festivalul Internațional de Nai ”Gheorghe Zamfir” în perioada 16-18 august, la Găești

Articolul Urmator

NU RATAȚI PADINA FEST în perioada 16-17 august! Distracție în munții Bucegi!

Ultimele Articole

Mergisus

Nu ratați

Lucrări în plină desfășurare pe DJ 712, pe tronsonul Șotânga – Vulcana Pandele – Brănești – Pucioasa

Infrastructura rutieră reprezintă una dintre prioritățile conducerii Consiliului Județean Dâmbovița.

Strategii pentru dezvoltarea județului Dâmbovița și importanta fondurilor europene, discutate la Bruxelles  

Fondurile europene reprezintă cel mai bun instrument pentru implementarea proiectelor