Noapte
Zi
5 September 2014
1 min read

Vicepremierul Liviu Dragnea: Udrea, Blaga şi Iohannis sunt oamenii lui Băsescu

Aflat într-o vizită oficială la Târgovişte, vineri, 5 septembrie a.c., vicepremierul Liviu Dragnea a dezminţit mitul conform căruia candidaţii la prezidenţiale ar merge pe cont propriu, fair-play şi corect la alegerile din noiembrie.  Acesta a demascat jocurile politice din culise şi a spus clar cine şi ce urmăreşte la prezidenţiale. Astfel, toţi candidaţii de dreapta poartă semnatura lui Băsescu şi se merge pe un scenariu bine stabilit şi lucrat: Traian Băsescu, prim-ministrul României. ,, Udrea, Blaga şi Iohannis sunt oamenii lui Băsescu. Toţi au un singur scop: să încerce să intre în zona de electorat, în care celălalt nu intră. Ei se ceartă de faţadă. Băsescu s-a afişat ca director de campanie al Elenei Udrea, dar înţelegerea dintre Iohannis şi Băsescu este foarte clară: în turul doi, toţi se vor stânge în jurul candidatului, să perpetueze regimul Băsescu. Practic, alegerile din noiembrie au două opţiuni: Victor Ponta-preşedinte sau Traian Băsescu-prim-ministru.

Publicitate

DBM EXPERTPARCHET, SERVICII PREMIUM PENTRU PARCHETUL TĂU


DBM EXPERTPARCHET vă oferă cele mai bune soluții pentru montarea și întreținerea oricărui tip de parchet. Profesioniștii DBM EXPERT PARCHET oferă numeroase servicii, de la rașchetare montaj, recondiționare parchet, întreținere , lăcuire până la chituire. Îi puteți găsi la numărul de telefon 0723.479.488 pentru o ofertă personalizată.

Companie de tehnologie specializată în soluții de dezvoltare software.

Contact: cybersmartsoft@yahoo.com

Articolul Anterior

Beneficiile OUG pentru ,, transferul primarilor”, în viziunea vicepremierului Liviu Dragnea

Articolul Urmator

Groapa de gunoi de la Aninoasa, gata “să dea pe afară”

Ultimele Articole

Prinși la furat de lemne în pădure, la Bucșani

Weekend-ul trecut, în urma desfășurării unei acțiuni pe linia prevenirii și combaterii delictelor silvice, jandarmii dâmbovițeni au depistat mai multe persoane cu atelajele hipo încărcate cu material lemnos în zona împădurită din
Mergisus

Nu ratați

Prim-ministrul României, Marcel Ciolacu, vizită pe șantierul de pe DN7, Bâldana-Titu  

Astăzi, județul Dâmbovița a primit vizita primului ministru al Românieiși

Propunerea PSD-ALDE pentru prim ministru este Sevil Shhaideh

Președintele PSD, Liviu Dragnea a ieșit de la consultările cu