Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon, în aceste zile premergătoare marii sărbători a Înălțării Domnului, în Arhiepiscopia Târgoviștei s-au desfășurat următoarele activități social-filantropice:
Parohiile Butoiu, Butoiu de Sus, Dragodana, Fierbinți și Șelaru au donat Complexului de Servicii Sociale de la Găești produse de papetăprie, jucării și produse de uz casnic, necesare activității cotidiene a instituției.
Parohia “Stolnicul” din Târgoviște, împreună cu familia Toma, a oferit o agapă pentru cei 100 de bătrâni ai Centrului de la Bucșani.
Semne de lumină și speranță, aceste activități filantropice ce au însemnat peste 2.000 lei doresc să invite la solidaritate și pe alții semeni de-ai noștri, în cadrul comunității locale.
Daruri pentru cei aflați la nevoie, oferite de Arhiepiscopia Târgovişte
Ultimele Articole
UNIVERSITATEA “VALAHIA”DIN TÂRGOVIŞTE, ADMITERE SESIUNEA SEPTEMBRIE 2024
Transformă-ți pasiunea în profesie la Universitatea „Valahia” din Târgovişte, unde visurile devin realitate! ADMITERE 2024 UNIVERSITATEA “VALAHIA” DIN TÂRGOVIŞTE * Admitere licenţă: 03-16 septembrie 2024 * Admitere master: 08 iulie 19 septembrie
Accesați www.registrulelectoral.ro pentru a afla secția de votare la care sunteți arondați
Cetățenii se pot informa cu privire la secția de votare la care sunt arondați accesând site-ul www.registrulelectoral.ro și completând datele solicitate: CNP, NUME DE FAMILIE și bifând codul captcha. După introducerea datelor
Primăria Târgoviște a început construcția primului parc fotovoltaic al municipiului! Investiție de 19 milioane de lei, finanțată integral din fonduri europene
Administrația locală târgovișteană a demarat lucrările pentru construirea primului parc fotovoltaic al municipiului, un proiect pe care primarul Daniel Cristian Stan îl consideră una dintre cele mai importante investiții realizate de oraș
Surprins la volan fară permis și cu o alcoolemie de 1,1mg/l
*BĂRBAT FĂRĂ PERMIS DE CONDUCERE ȘI SUB INFLUENȚA ALCOOLULUI, DEPISTAT ÎN TRAFIC DE POLIȚIȘTI* La data de 9 iunie a.c., în jurul orei 23:10, polițiștii din cadrul Biroului Rutier au oprit pentru
Percheziții la dâmbovițeni acuzați de evaziune fiscală în domeniul construcțiilor
*PERCHEZIȚII ÎNTR-O CAUZĂ PENALĂ PRIVIND EVAZIUNEA FISCALĂ* În cadrul operațiunii JUPITER, sub coordonarea Parchetului de pe lângă Înalta Curte de Casație și Justiție și a Inspectoratului General al Poliției Române, astăzi, 10
Primarul orașului Titu, Laurențiu Costache, marchează doi ani de la câștigarea alegerilor locale și reafirmă angajamentul pentru dezvoltarea comunității
Primarul orașului Titu, Laurențiu Costache, a transmis un mesaj către cetățeni la împlinirea a doi ani de la câștigarea alegerilor locale din 9 iunie 2024 și la un an, șapte luni și
ISU Dâmbovița și Universitatea Valahia, parteneriat pentru pregătirea în domeniul situațiilor de urgență și acordării primului ajutor
Astăzi, domnul colonel ing. Cristian Claudiu Florea, inspector șef al Inspectoratului pentru Situații de Urgență „Basarab I” al Județului Dâmbovița, și domnul conf. univ. dr. ing. Ioan Corneliu Sălișteanu, rectorul Universității „Valahia”



