Noapte
Zi
28 April 2022
2 mins read

INVESTIȚII DE PESTE 10 MILIOANE DE EURO ÎN COMUNA ULMI

În cei cinci ani de când ocupă funcția de primar al comunei Ulmi, Bogdan Tița, a reușit să atragă investiții de peste 10 milioane de euro. Administrația locală a implementat proiecte, care vizează domenii variate, de la reabilitarea și modernizarea infrastructurii rutiere, modernizarea și schimbarea iluminatului public pe arterele principale, rețea de apă și canal pe mai multe străzi, montat sisstem de supraveghere video în comună, reabilitate și extindere a școlii și grădiniței din satul Viișoara, și lista poate continua. Finanțarea proiectelor a fost posibilă cu ajutorul fie a fondurilor europene, guvernamentale sau din bugetul local.

“Dragi prieteni, iată că au trecut deja cinci ani de când dumneavoastră mi-ați acordat toată încrederea și ați decis să vă reprezint interesele, acordându-mi funcția de primar al comunei Ulmi. În tot acest timp, alături de echipa mea din Primăria Ulmi, am depus toate eforturile pentru a implementa cât mai multe programe pentru dezvoltarea comunei noastre. Timp de cinci ani de zile am reușit să accesăm diferite proiecte atât prin fonduri europene sau guvernamentale, însă am realizat și nenumărate investiții din fonduri prorii. Pentru o bună informare, așa cum am făcut-o și până acum, mai jos o să vă prezint principalele investiții pe care am reușit să le implementăm până acum în comuna noastră.
1. Modernizare trotuar și asigurarea scurgerii apelor în satul Viișoara
2. Modernizare trotuar si asigurarea scurgerii apelor în satul Dumbrava
3. Asfaltare Drumuri Comunale în satele Ulmi, Viisoara, Udrești, Colanu, Dumbrava și Viișoara – pe o distantă de 11 km
4. Reabilitare și modernizare drumuri comunale în satul Dumbrava (strada W si strada Câmpului)
5. Modernizare drum comunal în satul Matraca – DS3
6. Modernizare drum comunal în satul Matraca – Strada Soarelui
7. Întreținere și pietruire drumuri în sat Ulmi – 1.7 km
8. Întreținere și pietruire drumuri în sat Viișoara – 4.1 km
9. Modernizare stații de autobuz
10. Modernizare și extindere iluminat public pe străzile principale
11. Rețea de apă și canalizare pe strada Pădurii în satul Ulmi
12. Rețea de apă și canalizare în satele Dimoiu și Nisipuri
13. Am reabilitat, extins, modernizat și dotat Grădinița în sat Viișoara
14. Am reabilitat, extins, modernizat și dotat Școala în sat Viișoara
15. Am construit un loc de joacă pentru copii în satul Ulmi
16. Am construit un loc de joacă pentru copii în satul Matraca
17. Am montat 24 de camere de supraveghere în toate satele comunei Ulmi
18. Realizare șant betonat pe DJ 721 în satul Colanu
19. Înființare rețea distribuție gaze naturale în satele Udresti, Nisipuri și Dimoiu ( în lucru)
20. Amenajare acostamente și mobilare urbană Strada Melodiilor, sat Ulmi
21. Amenajare acostamente și mobilare urbană în satul Udrești
22. Loc de joacă pentru copii în satul Colanu
23. Loc de joacă pentru copii în satul Dimoiu
24. Sală de sport scoalară în satul Ulmi (nefinalizat)
25. Amenajare șanțuri și accese în Matraca (nefinalizat)
26. Teren miniftobal în sat Matraca
27. Amenajare trotuar și amenajare intersecție cu drumuri laterale pe strada Soarelui
28. Extindere rețea canalizare pe DJ 720B, în localitatea Matraca
29. Inființare Centru de zi pentru seniori în satul Ulmi ( fostul magazin sătesc)

Publicitate

DBM EXPERTPARCHET, SERVICII PREMIUM PENTRU PARCHETUL TĂU


DBM EXPERTPARCHET vă oferă cele mai bune soluții pentru montarea și întreținerea oricărui tip de parchet. Profesioniștii DBM EXPERT PARCHET oferă numeroase servicii, de la rașchetare montaj, recondiționare parchet, întreținere , lăcuire până la chituire. Îi puteți găsi la numărul de telefon 0723.479.488 pentru o ofertă personalizată.

Companie de tehnologie specializată în soluții de dezvoltare software.

Contact: cybersmartsoft@yahoo.com

Articolul Anterior

Consolidarea parteneriatului strategic dintre Consiliul Europei și Uniunea Europeană! Propunerile și recomandările senatorului Titus Corlățean adoptate în plenul APCE

Articolul Urmator

TÂRGOVIȘTE: Focuri de armă pentru oprirea unui șofer care circula cu 102 km/h prin municipiu

Ultimele Articole

8000 de dâmbovițeni prezenți la Noaptea Muzeelor

În acest an, Noaptea Muzeelor a fost una atipică. Foarte mulți muzeografi și angajați ai unităților au ieșit la proteste din cauza inechităților și salariilor mici, refuzând participarea la eveniment. Deși în
Mergisus

Nu ratați

CJD, sprijin financiar pentru 25 de asociații și organizații nonprofit

În acestă dimineață, Consiliul Județean Dâmbovița a alocat sprijin financiar

Femeia de azi, lider de succes

Profesionalismul și succesul au fost în acestă după amiază cuvintele