Noapte
Zi
31 May 2023
3 mins read

31 mai- 4 iunie, Zilele Județului Dâmbovița! VEZI AICI PROGRAMUL COMPLET AL EVENIMENTELOR!

În perioada 31 mai – 4 iunie a.c., Consiliul Județean organizează ediția a II- a a Zilelor Județului Dâmbovița. Și în acest an, organizatorii au pregătit numeroase surprize, activităti artistice și culturale, competiții sportive, expoziții de artă, târguri tradiționale și meșteșugărești, dar și spectacole susținute de unii dintre cei mai apreciați artiști ai scenei muzicale moderne românești.

Screenshot_20230509_180841_Samsung Notes

VEZI AICI PROGRAMUL COMPLET AL EVENIMENTELOR
MIERCURI 31 MAI
10:00 – Maratonul Tradițiilor Dâmboviţene – Curtea Domnească din Târgovişte
12:00 – O lume în lut – “Satul preistoric de la Geangoeşti – Hulă, jud. Dâmbovita”- Muzeul de Istorie din Târgovişte
13:00- Şedinţa festivă a Consiliului Judeţean Dâmbovița – Ansamblul Brâncovenesc de la Potlogi
14:00 – Deschiderea Târgului Meşterilor Populari – Curtea Domnească din Târgoviste
15:00 – Deschiderea Atelierului de Gravură “Gabriel Popescu” Casa-Atelier “Gabriel Popescu-Vulcana Pandele
17:00 – Gala de Excelenţă a judeţului Dâmboviţa – Cinematograful Independenta din Târgovişte
19:00 Spectacol de Operetă – “Gala de Operetă şi Musical” – Curtea Domnească din Târgovişte
21:00 – Rock Afterparty – Zona Food Court-Curtea Domnească din Târgovişte
JOI 1 IUNIE
09:00 – Meciul de deschidere al Campionatului Judeţean de Fotbal “lubim Dâmbovita”- Comuna Aninoasa
10:00 – Maratonul poveştilor Filiala pentru Copii a Bibliotecii Judeţene I. H. Rădulescu” Dâmboviţa
10:30 – Spectacole de magie și iluzionism, jocuri şi concursuri medievale – Curtea Domnească din Târgovişte
10:30 – Demonstrație de robotică – Curtea Domnească din Targoviste
11:00 – Spectacol susținut de elevii Școlii Populare de Arte “Octav Enigărescu” – Curtea Domnească din Târgovişte
11:30 – Campionat de tenis cu piciorul- Complexul Turistic de Natație din Târgovişte
12:00 – Startul turneului de tenis “lubim Dâmbovița” – Parcul Chindia şi Boza Sportivă Vascony
13:00 – Deschiderea primei ediții a salonului anual de grafică şi desen – Muzeul de Istorie din Târgovişte
14:00 – Expoziţie de pictură a actorilor Mihai Sârbulescu şi Mihai Horia – Muzeul de Artă din Târgovişte
16:00 – Piesă de teatru pentru copii – “Vicleniile lui Scapin” de Molière- Curtea Domnească din Târgovişte
18:00 – Masa prieteniei – cel mai mare picnic servit în judeţul Dâmboviţa – Curtea Domnească din Târgovişte
19:00 – Spectacolul “Vivat, Revista!” susţinut de Teatrul de Revistă “Constantin Tănase” Curtea Domnească din Târgovişte
21:00 – Latino Afterparty – Zona Food Court – Curtea Domnească din Târgovişte
VINERI 2 IUNIE
11:00 – Maratonul tinerilor scriitori Filiala pentru Copii a Bibliotecii Judeţene … H. Radulescu” Dambovita
12:00 – Meciul de deschidere al Turneului de baschet 3×3 – “lubim Dâmboviţa” – Piața Tricolorului din Târgovişte
13:00 – Finalele campionatului de tenis cu piciorul – Complexul Turistic de Natație din Târgovişte
14:30 – Vernisaj al elevilor Școlii Populare de Artă Octav Enigărescu” Framing Art – Targovişte
15:30 – Redeschiderea Muzeului Scriitorilor din Târgovişte
SÂMBĂTĂ 3 IUNIE
12:00 – Rânduiala ospeţelor domneşti în vremea lui Constantin Brâncoveanu şi a principilor fanarioti – Expoziţie, catalog, degustare de bucate pregătite după reţete de epocă – Ansamblul Brâncovenesc de la Potlogi
13:00 – Concert Trupa Trei Parale – Ansamblul Brâncovenesc de la Potlogi
14:00 – Cupa României – Anduranță Ecvestră – Comuno Salcioara
16:00 Schimbarea gărzii – Curtea Domnească din Targovişte
17:00 – Simpozion şi recital de romante – Casa Romantel din Târgovişte
20:00 – Gala de kickboxing – Confruntarea Titanilor 2023 – Sala Sporturilor din Târgovişte
20:00 – Concert Trooper şi Ştefan Bănică Jr.- Curtea Domnească din Târgovişte
22:00 Nostalgia Afterparty- Muzică românească anii 90′ Zona Food Court – Curtea Domnească din Torgovişte
DUMINICĂ 4 IUNIE
09:30 – Finalele Turneului de baschet 3×3 – “lubim Dâmbovița”- Piața Tricolorului din Târgoviște
10:00 – Startul competiției de ciclism “lubim Dâmboviţa” – Staţiunea de interes national Peştera Padina
10:00 – Retroparada “lubim Dâmbovița” – Parada retromobile Traseu: Parcare Consiliul Judetean Dâmbovita – Mănăstirea Dealu
13:00 – Finalele Campionatului Judeţean de Fotbal “lubim Dâmbovița” – Complexul Turistic de Natație din Târgovişte
14:00 – Meci demonstrativ Echipa Consiliului Judeţean Dâmbovita vs. Echipa primarilor din judeţ- Complexul Turistic de Natație din Targoviste
16:00 – Concert Trupa Trei Parale – Curtea Domnească din Târgovişte
17:00 – Inaugurare Cămin Cultural Cobia şi Concert Orchestra Populară Chindia
20:00 – Concert Smiley şi Andra – Curtea Domnească din Târgovişte
22:00 – Spectacol de lasere şi artificii – Curtea Domnească din Târgovişte
22:15 – Electronic Afterparty – Muzică electronică- Zona Food Court-Curtea Domnească din Târgovişte

Publicitate

DBM EXPERTPARCHET, SERVICII PREMIUM PENTRU PARCHETUL TĂU


DBM EXPERTPARCHET vă oferă cele mai bune soluții pentru montarea și întreținerea oricărui tip de parchet. Profesioniștii DBM EXPERT PARCHET oferă numeroase servicii, de la rașchetare montaj, recondiționare parchet, întreținere , lăcuire până la chituire. Îi puteți găsi la numărul de telefon 0723.479.488 pentru o ofertă personalizată.

Companie de tehnologie specializată în soluții de dezvoltare software.

Contact: cybersmartsoft@yahoo.com

Articolul Anterior

Rețea de cămătari și proxeneți dâmbovițeni, destructurată de oamenii legii

Articolul Urmator

Peste 11 milioane de lei, fonduri prin POIM, accesate de CATD, pentru digitalizarea infrastructurii de apă și apă uzată

Ultimele Articole

Mergisus

Nu ratați

CJD, sprijin financiar pentru 25 de asociații și organizații nonprofit

În acestă dimineață, Consiliul Județean Dâmbovița a alocat sprijin financiar

Femeia de azi, lider de succes

Profesionalismul și succesul au fost în acestă după amiază cuvintele