Că majoritatea lucrurilor sunt făcute de mântuială și de cele mai multe ori chiar fără rost, este dovedit de construcția unei baze sportive în comuna Gura Foii, satul Bumbuia.
Această investiție, demarată în anul 2010 și recepționată în 2012, complet inutilă, nu a funcționat niciun minut din momentul în care lucrările au fost terminate. Proiectul, care are la bază un teren de fotbal, tribune, nocturnă și vestiare s-a ridicat la peste 700.000 de lei, care practic, au fost aruncați pe apa sâmbetei de către fosta conducerea a primăriei Gura Foii, și anume de edilul Marian Iosif.
”Baza sportivă este încuiată din momentul în care lucrările au fost finalizate, a fost doar cosită și dat fânul la animale, o investiție inutilă. La momentul acesta nu este funcțională, este închisă.
Clădirea este ca și nouă, dar din păcate nu poate fi utilizită din moment ce terenul este nefuncțional, și nici curent electric nu avem acolo.
Iarba nu crește normal, crește ghemotoace, a fost folosit un pâmânt nefertil.
Pe viitor intenționez să reînființez echipa de fotbal și astfel să fac funcțională această bază sportivă.”, a declarat actualul edil al comunei, Radu Georgescu.




