Noapte
Zi
15 February 2015
1 min read

Mai mult spaţiu pentru târgovişteni

Mai de grabă de plâns decât de râs preocuparea consilierilor locali şi graba şefilor primăriei,pentru a asigura spaţiu suficient şi cele mai bune condiţii târgoviştenilor care pleacă… pe lumea cealaltă. Concret,după ce au aflat că cetăţenii oraşului mor ca seceraţi,în jur de o mie pe an,dacă nu chiar mai mulţi, consilierii au aprobat înfiinţarea unui cimitir nou,cu fix 11000 de locuri. A fost identificat şi terenul necesar, dealtfel neinteresant pentru şmecheri,fiind situat în proximitatea reţelelor electrice şi a punctelor de transformare care deservesc platforma industrială.

       Aceeaşi consilieri şi-au permis să fie chiar generoşi cu târgoviştenii cărora inclusiv administraţia publică le face traiul amar ,scurtându-le viaţa.Cum? Asigurându-le,pentru odihna veşnică,aproape cinci metri pătraţi de căciulă,  compensând astfel într-un mod macabru criza spaţiilor locative de pe lumea asta.Ca să concluzionăm,dacă n- au fost în stare să atragă investiţii care să genereze locuri de muncă,măcar locuri de veci să asigure destule.Plus că se coace încă o mega-afacere,având în vedere că s-a vorbit despre o amenajare,inclusiv peisagistică,ultimul răcnet.

       Tărăşenia este însă cu dus şi întors.Locuri de veci se mai găsesc şi în cimitirele existente dar contra cost,pardon,contra şpăgi,că doar nu a rămas careva neîngropat.Ori prin înzecirea “ofertei” se vor clătina serios business-urile unor şefi de servicii şi direcţii din primărie.

Publicitate

DBM EXPERTPARCHET, SERVICII PREMIUM PENTRU PARCHETUL TĂU


DBM EXPERTPARCHET vă oferă cele mai bune soluții pentru montarea și întreținerea oricărui tip de parchet. Profesioniștii DBM EXPERT PARCHET oferă numeroase servicii, de la rașchetare montaj, recondiționare parchet, întreținere , lăcuire până la chituire. Îi puteți găsi la numărul de telefon 0723.479.488 pentru o ofertă personalizată.

Companie de tehnologie specializată în soluții de dezvoltare software.

Contact: cybersmartsoft@yahoo.com

Articolul Anterior

Dâmboviţa – judeţ dezavantajat în ce priveşte modernizarea drumurilor prin REGIO

Articolul Urmator

12000 de carduri de sănătate-returnate CJAS Dâmboviţa

Ultimele Articole

Mergisus

Nu ratați

“Muncitoarea” din partid a înfrânt!

Mare demisie mare! O țănțică, pe care partidul a făcut-o,

Adrian Țuțuianu a închis cercul roșu

Și pentru că obiectivitatea și mai ales datoria față de