Noapte
Zi
13 December 2021
3 mins read

Final de sezon competitiv la Voiajorul Ghimpați!

Sâmbătă, 12 decembrie a.c., columbofilii răcăreni și-au desemnat cei mai buni participanți. Astfel, după un an greu, Asociația Vioajorul Ghimpați a organizat festivitatea de premiere a celor mai buni sportivi, care au reușit să facă performanță, atât pe plan local, la nivel de club, cât și la nivel național.
“Columbofilii clubului Asociația Voiajorul Ghimpați au participat astăzi la a IX-a ediție a festivității de premiere, care a avut loc la căminul cultural de la Ghimpați, respectând regulile de protectie impuse de pandemie.
În acest an competițional au apărut în afara numelor consacrate în cadrul clubului și câteva nume noi care au reușit să se impună atât la nivel de club, cât și la nivel național și anume Dumitru Nicolae, Lemnaru Bogdan și Ștefan Aurel.
Spre informare , porumbeii participă într-un campionat național care se desfășoară primăvara cu porumbeii maturi și toamna cu puii. Campionatul cuprinde etape de viteză (100-400Km), demifond (300-600km), fond (500-700km), maraton (700-900km), extrem maraton (peste 900km). Precizam faptul că puii sunt angajați până la maxim 600km (etapă derby).
Campionii din anul acesta:

Categoria Viteză pui
Locul I Ștefan Aurel, porumbel 119457-21,
Locul II Ștefan Aurel, porumbel 119496-21,
Locul III Ștefan Aurel, porumbel 119471-21.

Categoria Viteză tineret
Locul I Cristea +Nicolae, porumbel 171056-20F,
Locul II Dinu Nicolae Crapu, porumbel 170031-20F,
Locul III Dumitru Nicolae, porumbel 170528-20F.

Categoria Viteză maturi
Locul I Dumitru Nicolae, porumbel 281390-19F,
Locul II Dinu Nicolae Crapu, porumbel 280001-19F,
Locul III Cristea +Nicolae, porumbel 230133-19F.
Categoria As Viteză Tineret
Locul I Dumitru Nicolae, porumbel 170528-20F,
Locul II Dumitru Nicolae, porumbel 170537-20F,
Locul III Dinu Gheorghe, porumbel 555121-20M.

Categoria As Viteză Maturi
Locul I Dumitru Nicolae, porumbel 281390-19F,
Locul II Dinu Nicolae Crapu, porumbel 280014-19F,
Locul III Cristea +Nicolae,porumbel 80125-17F.
Categoria Demifond Tineret
Locul I Cristea + Nicolae, porumbel 171056-20F,
Locul II Dinu Nicolae Crapu, porumbel 170031-20F,
Locul III Dumitru Nicolae, porumbel 170537-20F.

Categoria Demifond Maturi
Locul I Dumitru Nicolae, porumbel 281390-19F,
Locul II Dinu Nicolae Crapu, porumbel 280001-19F,
Locul III Cristea+Nicolae, porumbel 280138-19F.
Categoria As Demifond Tineret
Locul I Dumitru Nicolae, porumbel 170528-20F,
Locul II Cristea+Nicolae, porumbel171034-20F,
Locul III Dumitru Nicolae, porumbel 170573-20F.

Categoria As Demifond Maturi
Locul I Cristea + Nicolae, porumbel 280148-19M,
Locul II Dumitru Nicolae, porumbel 281375-19F,
Locul III State Dănuț, porumbel 280224-19M.

Categoria Fond Tineret
Locul I Dumitru Nicolae, porumbel 170514-20F,
Locul II Tănase Vasile Mugurel, porumbel 189737-20F,
Locul III Dumitru Nicolae, porumbel 401666-20F.

Categoria Fond Maturi
Locul I Dinu Gheorghe, porumbel 333728-19F,
Locul II Dinu Gheorghe, porumbel 333739-19M,
Locul III Dinu Nicolae Crapu, porumbel 280030-19F.

Categoria As Fond Tineret
Locul I Dumitru Nicolae, porumbel 170514-20F.

Categoria As Fond Maturi
Locul I Dumitru Nicolae, porumbel 97700-17M,
Locul II Dumitru Nicolae, porumbel 281357-19F.

Categoria General Tineret
Locul I Dinu Marius, porumbel 401641-20M,
Locul II Lemnaru Bogdan, porumbel 171212-20F,
Locul III Lemnaru Bogdan, porumbel 171263-20F.

Categoria General Maturi,porumbel
Locul I Dinu Nicolae, porumbel 280001-19F,
Locul II Cristea+Nicolae, porumbel 230133-19F,
Locul III Cristea+Nicolae, porumbel 280109-19M.

Categoria As Tineret
Locul I Lemnaru Bogdan, porumbel 171263-20F,
Locul II Dumitru Nicolae, porumbel 170514-20F.

Categoria As Maturi
Locul I Cristea+Nicolae, porumbel 280148-19M,
Locul II Cristea+Nicolae, porumbel 80125-17F,
Locul III Dumitru Nicolae, porumbel 281375-19F.

Categoria Record Maturi
Locul I Dumitru Nicolae, porumbel 97700-17M,
Locul II Dumitru Nicolae,porumbel 281357-19F.

Categoria As Super Tineret
Locul I Lemnaru Bogdan , porumbel 171263-20F

Categoria Maraton Tineret
Locul I Cristea+Nicolae, porumbel 171030-20M,
Locul II Lemnaru Bogdan, porumbel 171293-20F.

Categoria Maraton Maturi
Locul I Dinu Marius, porumbel 1020-17F,
Locul II Dinu Marius, porumbel 333741-19M,
locul III Marius Caravețeanu, porumbel 997755-17M.

Categoria As Maraton Maturi
Locul I Dinu Marius, porumbel 333741-19M,
Locul II Dumitru Nicolae, porumbel 97700-17M,
Locul III Dumitru Nicolae, porumbel 281357-19F.

Categoria Maraton UCPR Tineret
Locul I Lemnaru Bogdan, porumbel 401672-20M.

Categoria Maraton UCPR Maturi
Locul I Dinu Gheorghe, porumbel 333739-19M,
Locul II Marius Caravețeanu, porumbel 97755-17M,
Locul III Dumitru Nicolae, porumbel 97700-17M.

Categoria As Maraton UCPR Maturi
Locul I Marius Caravețeanu, porumbel 97755-17M,
Locul II Dinu Gheorghe, porumbel 333739-19M,
Locul III Dumitru Nicolae, porumbel 97700-17M.

Categoria Maraton Extrem Tineret
Locul I Dinu T. Marian, porumbel 454919-20M.

Categoria Maraton Extrem Maturi
Locul I Dumitru Nicolae, porumbel 97700-17M,
Locul II Dinu Marius, porumbel 333741-19M,
Locul III Lemnaru Bogdan, porumbel 65934-19M.

Categoria Super Maraton UCPR Maturi
Locul I Marius Caravețeanu, porumbel 97755-17M,
Locul II Dumitru Nicolae, porumbel 97700-17M,
Locul III Dumitru Nicolae, porumbel 281357-19F

Categoria As Super Maraton Extrem UCPR Maturi
Locul I Dumitru Nicolae, porumbel 97700-17M,
Locul II Dumitru Nicolae, porumbel 281357-19F.

În afara acestor categorii de concurs, clubul a organizat și premiat:
Concursul Derby Pui (lansare Nikolaev 550Km,în Ukraina)
Locul I Dinu Marius, porumbel 570137-21,
Locul II Popa Marian , porumbel1240715-21,
Locul III Popa Marian, porumbel 1240738-21.
Concursul Zborul Frigului
Locul I Popa Marian, porumbel 170654-20F
Locul II Manea Nicușor, porumbel 171313-20M
Locul III Manea Nicușor, porumbel171419-20F

Publicitate

DBM EXPERTPARCHET, SERVICII PREMIUM PENTRU PARCHETUL TĂU


DBM EXPERTPARCHET vă oferă cele mai bune soluții pentru montarea și întreținerea oricărui tip de parchet. Profesioniștii DBM EXPERT PARCHET oferă numeroase servicii, de la rașchetare montaj, recondiționare parchet, întreținere , lăcuire până la chituire. Îi puteți găsi la numărul de telefon 0723.479.488 pentru o ofertă personalizată.

Companie de tehnologie specializată în soluții de dezvoltare software.

Contact: cybersmartsoft@yahoo.com

Articolul Anterior

Pentru această săptămână, elevii vor fi testați împotriva COVID-19 în zilele de marți și vineri

Articolul Urmator

DÂMBOVIȚA: 22 elevi sunt infectați cu noul coronavirus

Ultimele Articole

8000 de dâmbovițeni prezenți la Noaptea Muzeelor

În acest an, Noaptea Muzeelor a fost una atipică. Foarte mulți muzeografi și angajați ai unităților au ieșit la proteste din cauza inechităților și salariilor mici, refuzând participarea la eveniment. Deși în
Mergisus

Nu ratați

CJD, sprijin financiar pentru 25 de asociații și organizații nonprofit

În acestă dimineață, Consiliul Județean Dâmbovița a alocat sprijin financiar

Femeia de azi, lider de succes

Profesionalismul și succesul au fost în acestă după amiază cuvintele