Încă de la începutul mandatului de director general al Parcului Industrial Moreni, Gabriel Purcaru, a încercat să găsească soluții pentru a veni în sprijinul agenților economici, dar și al angajaților. În acest moment, în parc funcționează 52 de societăți și peste 1000 de lucrători. Pentru aceștia din urmă, pentru că majoritatea provin din localități limitrofe și fac naveta pentru a ajunge la locul de muncă, echipa de conducere a Parcului Industrial Moreni, cu sprijin din partea Consiliului Județean Dâmbovița, dorește să facă în așa fel încât mijloacele de transport în comun care deservesc zona să treacă și prin interiorul parcului.
“Un aspect pe care vreau să-l discut cu Consiliul Județean Dâmbovița ar fi cel legat de transportul în comun, să găsim o soluție pentru a veni în sprijinului angajaților care nu locuiesc în Moreni, care vin la serviciu din alte zone și pentru care transportul reprezintă o problemă. Societățile mari din interiorul parcului oferă transport pentru angajați, însă celelalte, 26 la număr, nu.
Adică vreau să găsim soluția prin care sistemul de transport în comun să treacă și prin Parcul Industrial, astfel să venim în sprijinul celor care fac naveta de mai departe.”, precizează directorul Gabriel Purcaru.
Transportul în comun ar putea trece și prin interiorul Parcului Industrial Moreni
Ultimele Articole
UNIVERSITATEA “VALAHIA”DIN TÂRGOVIŞTE, ADMITERE SESIUNEA SEPTEMBRIE 2024
Transformă-ți pasiunea în profesie la Universitatea „Valahia” din Târgovişte, unde visurile devin realitate! ADMITERE 2024 UNIVERSITATEA “VALAHIA” DIN TÂRGOVIŞTE * Admitere licenţă: 03-16 septembrie 2024 * Admitere master: 08 iulie 19 septembrie
Accesați www.registrulelectoral.ro pentru a afla secția de votare la care sunteți arondați
Cetățenii se pot informa cu privire la secția de votare la care sunt arondați accesând site-ul www.registrulelectoral.ro și completând datele solicitate: CNP, NUME DE FAMILIE și bifând codul captcha. După introducerea datelor
Primăria Târgoviște a început construcția primului parc fotovoltaic al municipiului! Investiție de 19 milioane de lei, finanțată integral din fonduri europene
Administrația locală târgovișteană a demarat lucrările pentru construirea primului parc fotovoltaic al municipiului, un proiect pe care primarul Daniel Cristian Stan îl consideră una dintre cele mai importante investiții realizate de oraș
Surprins la volan fară permis și cu o alcoolemie de 1,1mg/l
*BĂRBAT FĂRĂ PERMIS DE CONDUCERE ȘI SUB INFLUENȚA ALCOOLULUI, DEPISTAT ÎN TRAFIC DE POLIȚIȘTI* La data de 9 iunie a.c., în jurul orei 23:10, polițiștii din cadrul Biroului Rutier au oprit pentru
Percheziții la dâmbovițeni acuzați de evaziune fiscală în domeniul construcțiilor
*PERCHEZIȚII ÎNTR-O CAUZĂ PENALĂ PRIVIND EVAZIUNEA FISCALĂ* În cadrul operațiunii JUPITER, sub coordonarea Parchetului de pe lângă Înalta Curte de Casație și Justiție și a Inspectoratului General al Poliției Române, astăzi, 10
Primarul orașului Titu, Laurențiu Costache, marchează doi ani de la câștigarea alegerilor locale și reafirmă angajamentul pentru dezvoltarea comunității
Primarul orașului Titu, Laurențiu Costache, a transmis un mesaj către cetățeni la împlinirea a doi ani de la câștigarea alegerilor locale din 9 iunie 2024 și la un an, șapte luni și
ISU Dâmbovița și Universitatea Valahia, parteneriat pentru pregătirea în domeniul situațiilor de urgență și acordării primului ajutor
Astăzi, domnul colonel ing. Cristian Claudiu Florea, inspector șef al Inspectoratului pentru Situații de Urgență „Basarab I” al Județului Dâmbovița, și domnul conf. univ. dr. ing. Ioan Corneliu Sălișteanu, rectorul Universității „Valahia”



